Без комісії
Без кредитної картки
Миттєве підтвердження бронювання
Фіксована ціна в гривнях

Гірськолижний курорт Пилипець

Другий за висотою гірськолижний курорт в Україні розташувався біля невеликого селища Пилипець. Втім, невелике воно за мірками країни, а ось у Міжгірському районі — одне з найбільших. Гірськолижні траси обладнані на схилах сусідніх гір. Зона катання починається з 700 метрів над рівнем моря, а найвищі траси спускаються з вершини гори Гимба (1497 метрів).

 pilipets-1

фото: Ігор Меліка

Крім чималої кількості обладнаних спусків для лижників всіх рівнів підготовки, Пилипець відомий своїми вільними схилами. Курорт вважається одним з кращих для фрірайдерів (особливо люблять відпочинок в Пилипці новачки вільного спуску). Також тутешні місця славляться своєю природою — зокрема, звідси починається маршрут до відомого водоспаду Шипот.

Спуски на курорті Пилипець

pilipets-8

фото: Ігор Меліка

До складу гірськолижного курорту Пилипець входить кілька трас на горі Гимба (їх загальна довжина становить близько 20 кілометрів), і 4 спуску на горі Жид-Магура. Рекорд по протяжності належить трасі, що спускається з вершини Гимба і закінчується біля самого селища. Довжина цього спуску становить понад 6 кілометрів! Менш вражаючі траси на сусідній горі, максимальна довжина тут — 1500 метрів. У Пилипці доступно також катання ввечері та вночі — на трасі біля бугеля готелю «Затишок».

 гк Пилипець

фото: Ігор Меліка

Курорт піклується про відвідувачів, тому траси обробляються і розкочуються ратраками. Правда, тут немає снігових гармат, але природний сніг тримається в цих місцях з грудня по квітень.

Більше, ніж обладнаними трасами, Пилипець приваблює своїми «дикими» схилами. Фрірайдери з’їжджаються сюди з усієї України та з-за кордону, щоб покататися на цілинному снігу і відточити свою майстерність. Схили Гимба і Жид-Магура особливо привабливі для недосвідчених фрирайдеров.

 Пилипець для фрірайдерів

фото: Ігор Меліка

Підйомники і їх вартість

На курорті працюють 7 підйомників, які успішно обслуговують всі траси. Підйомники тут також не мають єдиного оператора і належать окремим готелям або туристичним базам. 6 підйомників — бугельні (2 відносяться до бази «Магура», 2 — до «Боржавські полонини» і по 1 належать готелю «Шепіт Карпат» і готелю «Затишок»). Єдиний крісельний підйомник також відноситься до «Затишку». Крісельна канатна дорога — найдовша з усіх (1650 метрів), вона працює цілий рік і на неї можна придбати скі-пас.

 підйомники в Пилипці

фото: Ігор Меліка

Ціни на мультиліфт складають 25 гривень за один підйом і 100 гривень — за абонемент на 1 день. Крісельний підйомник пропонує такі варіанти оплати:

  • 3 години — 250 грн (330)*
  • 1 підйом — 40 грн (50);
  • 50 підйомів — 1800 грн (2300);
  • 100 підйомів — 3400 грн (4000);
  • скі-пас на 3 години — 250 грн (330);
  • скі-пас на 1 день — 400 грн (550);
  • скі-пас на 2 дні — 640 грн (880).

* У дужках ціна в святкові дні (з 26.12 по 10.01).

Ціни на проживання та харчування в Пилипці 2018-2019

Житло в Пилипці і Подобовці (сусіднє селище неподалік від курорту) представлено готелями, садибами, гостьовими будинками і приватними котеджами. Всі вони пропонують туристам проживання взимку і влітку. Ціни на курорті Пилипець 2018-2019 будуть починатися в районі 200 гривень за номер в найпростішому готелі. Втім, навіть готелі такого типу тут пропонують весь комплекс послуг: від парковки до трансферу до схилів. Середня ціна за двомісний номер становитиме 400-600 гривень. А елітний сегмент готелів і номери класу «люкс» туристи зможуть роздобути за ціною від 800 гривень і вище.

 гранд Готель Пилипець

Приватний сектор також представлений великою кількістю квартир і котеджів. Тільки в Пилипці більше 50 подібних закладів, а ще є близько 30 сусідніх селищ і містечок, в яких також можна оселитися. Ціни тут нижче — від 100 гривень на добу за місце.

Харчування в Пилипці також досить дешево. В середньому, одне блюдо обійдеться в 50 гривень, щільно пообідати можна на 100 гривень (дешевше, якщо брати комплексні обіди або відразу бронювати житло з харчуванням). У самому селищі є кілька кафе і ресторанів. Також є кафе біля верхньої точки підйомника «Затишок», кафе нагорі підйомника «Магура» і багато закладів біля нижніх станцій — біля підніжжя гори.

Прокат та інші послуги

На гірськолижному комплексі діє кілька пунктів прокату спорядження. Зокрема, дуже багатий вибір в прокаті готелю «Затишок» — в самому центрі курорту. Тут є карвінгові лижі, черевики, сноуборди, санки, тарілки та інше спорядження. Вартість прокату комплекту лиж або сноуборду становить 70 гривень на добу.

У Пилипці працює гірськолижна школа. Розташована вона також поблизу готелю, безпосередньо біля крісельного підйомника. Тут можна позайматися з професійними тренерами індивідуально або у складі груп. Приватне заняття з дорослим буде коштувати від 100 гривень/година. Також можна займатися з приватними інструкторами (буде трохи дешевше — від 80 гривень/година), але слід уважно перевіряти їх посвідчення. Недосвідчений інструктор може тільки нашкодити.

У селищі є медичний пункт і безкоштовні парковки. У 12 кілометрах від селища варто заправна станція. Місцевість покривається вишками стільникового зв’язку — тут «ловить» Київстар та МТС.

Серед розваг варто виділити культурні та спортивні. До перших належить відпочинок в лазнях і саунах, гри в більярд і пінг-понг, вечірні дискотеки. Для шанувальників «снігового» відпочинку є можливість покататися на снігоході або квадроциклі, політати на параплані, взяти участь у пішому або кінному поході.

Як дістатися

  • На літаку. Найближчий до Пилипця аеропорт знаходиться в Ужгороді. Правда, звідти не зовсім зручно добиратися до самого курорту — потрібно зробити пересадку. Першим етапом буде доїхати на автобусі або поїзді до Мукачево, а звідти рухатися в бік Львова (також автобусом або поїздом).
  • На поїзді. Туристам підійдуть два маршрути — уже згаданий Львів-Мукачево (або ж Мукачево-Львів) або Київ-Чоп (Чоп-Київ). Зійти з поїзда потрібно на зупинці Воловець.
  • Автобусом. Від Воловця до Пилипця рукою подати — 15 кілометрів. Подолати їх можна на електричці, автобусі (маршрут в сторону Міжгір’я) або таксі.

Карта трас Пилипця

карта пилипец