Гірськолижний курорт Славське — найвідоміший і відвідуваний в українських Карпатах. Він доступний жителям Львівської області для катання у вихідні. Любителі відпустки в горах також не оминають Славське увагою, приїжджаючи здалеку. Деякі недоліки (відсутність прохідних для легкового транспорту доріг, повільні і не дуже нові підйомники) компенсуються великим вибором трас, гарними готелями, розвиненою інфраструктурою.
Лижний відпочинок у Славському 2018-2019
На Славському багато трас. Спуск до душі і можливостям знайдуть і маленькі туристи, і спортсмени світового рівня. Їх обслуговують два десятки підйомників, два з яких — канатно-крісельні дороги, решта 18 — бугельні. Черга на підйомники у вихідні займає до 20 хвилин. На горі можна перекусити в кафе.
Курорт Славське — ціни на підйомники
- Найбільш різноманітні траси знаходяться на горі Тростян, 6 з них — міжнародного рівня. Працюють кілька бугельних підйомників і один крісельний. Крісельна дорога в 2 сторони — 210 грн + застава за картку 30 грн. Ціна денного абонемента на всі підйомники Тростяна становить 530 грн (+ застава 30 грн) з 25.12 до 10.01 і 450 грн (+ застава 30 грн) з 11.01 до 28.02.
- На горі Високий Верх (комплекс «Захар Беркут») — різні траси пристойного рівня, довгий і повільний крісельний підйомник. Підйомники: парно-крісельний (протяжністю 2800 м) і три бугельних (менше кілометра кожен). Вартість пропуску на підйомник на цілий день (9.00-16.30) – 400 грн (дорослий), 200 (дитячий); у вихідні та святкові дні — 500 гривень (дорослий), 250 (дитячий). Обзорна поїздка на підйомнику без спорядження для дорослого — 80-100 грн, для дітей — 50-70 грн.
- Спортсмени-початківці і відпочиваючі з дітьми оцінять плавні траси на горі Політехнік. Підйом на машині УАЗ або на бугелі на гору — 12-15 гривень з людини.
- На горі Погар є траси для слалому-гіганта, фрістайлу, дельтапланеризму. Гора обладнана освітленням для нічного катання. Снігові гармати підтримують якість покриття гір. Ціна 1 підйому — 30 грн; півдня катання — 200 грн; повний день (9.00-16.45) — 300 грн. Для дітей від 6 років — 50% знижка, дітям до 6 років — безкоштовно. Обзорний підйом без спорядження: дорослий — 60 грн; дитячий — 40 грн.
Спорядження та інструктаж
Спорядження спортивне можна взяти в пунктах прокату або купити. Якщо ви новачок у підкоренні гірських трас, то не варто вибирати новий інвентар. Добротні старі лижі цілком підійдуть. Котеджі та приватний сектор теж мають прокат спорядження. Воно коштує дешевше, але може виявитися не надто якісним.
Прокат лижного комплекту — 50-150 грн. в день, сноубордів — від 70 грн.
Прокат санчат — 30 гривень.
Допомога інструктора необхідна і новачкам-дорослим, і дітям. Він допоможе підібрати відповідне спорядження, навчить основним прийомам катання, познайомить з правилами техніки безпеки. Навчання катання на сноуборді на гірськолижному курорті Славське у професійного інструктора коштує 200 гривень, катання на лижах — 150 гриві. Подібні уроки місцевих жителів більш дешеві і не менш корисні. Але у випадку можливих травм інструктори-самоучки відповідальності не несуть.
Розваги на курорті
Більшість відпочиваючих їдуть на курорт заради катання. Але відпочинок у Славському увазі й інший дозвілля.
- Більшість спокійних розваг розташовується на території готелів: сауни, більярд, настільний теніс, бари.
- Катання на санях, в які запряжені коні.
- Кінні прогулянки верхи.
- Піші прогулянки.
- Катання на снігоходах — задоволення витратне, але захоплююче (800 гривень на годину). Година на квадроциклі коштує 600 гривень. У вартість включені послуги інструктора, який навчить катанню та забезпечить безпеку.
Житло: готелі Славського, котеджі, приватний сектор
Пропонує Славське житло декількох видів — готелі, приватний сектор, котеджі. Ціни кімнат залежать від ступеня їх комфорту і сезону. Різниця у вартості одних і тих же апартаментів в червні і перших числах січня може відрізнятися на 30%.
Заселення в номер будь-якого готелю у Славському — гарантія затишної кімнати, гідних умов проживання, розваг, ввічливості персоналу. Таке проживання на гірськолижному курорті буде найдорожчим, але й найкомфортнішим. Одномісний номер в середньому коштує 350 гривень, куди входить харчування (напівпансіон) і проживання.
Кімната в приватному секторі коштує дешевше. Ідеальний спосіб вибору конкретного будинку — рекомендація тих, хто там вже відпочивав і залишився задоволений. Якщо ви звикли довіряти тільки власним очам — виберіть заздалегідь кілька будинків з однаковими цінами, що знаходяться недалеко один від одного. Буде можливість вибрати найкращий варіант. Але пам’ятайте, що після подорожі до гірського курорту ви будете занадто стомлені для довгих пошуків. Про харчування потрібно домовитися з господарями заздалегідь. Дізнайтеся про умови надання знижок. У розпал сезону доведеться внести передоплату до 50%, в решту часу розрахунок проводиться при заїзді.
Ціна кімнати у Славському в середньому — 130 гривень (з людини) на відпочинок 2018-2019. Вартість не надто відрізняється, так як умови схожі.
Котедж — хороший варіант для великої компанії, якщо ви готові стояти біля плити або вчиняти пішу прогулянку до ресторану (30-40 гривень за основну страву). Кухня в ресторанах і кафе в основному українська, їжа смачна. Цей тип житла виключає пансіон, але є можливість готувати самостійно. Ціни починаються від 100 гривень. Магазини знаходяться поблизу від залізничного вокзалу, та їх небагато.
Як дістатися
До Славського найкраще добиратися залізничним транспортом. Поїзд Київ-Ужгород довезе вас до курорту без пересадок за 12 годин. Можна доїхати до Львова і пересісти на електричку. Є варіант поїздки на автобусі, але він більш небезпечний — дороги з крутими поворотами і важкопрохідні. З цієї ж причини не варто добиратися на своєму авто.
Карта трас Славське
Правила гарного відпочинку в Славському
- Новий рік у Карпатах — розпал туристичного сезону. Якщо збираєтеся в цей час на гірськолижний курорт Славське — бронюйте житло за пару місяців.
- Продумайте, де будете харчуватися. Не у всіх типах житла є пансіон.
- Дотримуйтесь техніку безпеки. Нові для вас види спорту краще освоювати з інструктором.
- У вихідні та на піку сезону у підйомників доводиться чекати своєї черги 10-20 хвилин. Одяг повинен добре зігрівати і бути легким.