Без комісії
Без кредитної картки
Миттєве підтвердження бронювання
Фіксована ціна в гривнях

Траси і схили Буковеля

Зимовий відпочинок в Карпатах важко уявити без відвідування гірськолижного курорту Буковель. Карта трас і спусків курорту Буковель дуже докладна, але для недосвідченого туриста може стати проблемною. Давайте ж розберемося в ній разом. У Буковелі 62 траси з 16 підйомниками різних рівнів складності: 8 для професіоналів, 41 середньої складності і 12 для новачків/Траса з найдовшим спуском 14A 2132м. Загальна протяжність трас становить 50 км;

Карта трас Буковель 2018-2019

 

Bukovel - karta trass

Підйомники і спуски «1»

Підйомник 1R вважається самим універсальним, оскільки може доставити туристів до самих різних трас і спусків. Графік його роботи: 17:30 — 19:30 годин.

Спуск 1С можна назвати середнім по складності. Він відмінно підійде для мандрівників, які не зовсім впевнені у своєму вмінні катання на лижах. Однак, тут варто бути уважним — початок спуску вузьке, а кінець — крутий. Для більш досвідчених лижників призначені траси 1A і 1D (позначені на карті червоним). Найскладнішим спуском з номером 1 є 1В, він гранично складний і стрімкий (відзначений чорним). Підходить тільки для професіоналів!

Траса 1А — червона. Довжина — 1356 метрів, перепад висот — 266 метрів.

1A-211A-111A-41A-3

фото: Владислав Матковський

Траси «2»

Другий підйомник Буковеля — 2R, він був побудований на самому початку існування курорту.

Траса 2А вважається однією з найпопулярніших (тут практикується багато лижників), у зв’язку з чим вона завантажена сильніше багатьох інших. Але багато хто готовий почекати свою чергу, так як спуск 2А дійсно дуже якісний. Тут щосезону проводять чемпіонати і змагання.

Спуск 2В, хоч і позначений на карті синім («легка складність»), не є дуже простим. Новачкам взагалі не радиться кататися на цій трасі. Додатковою проблемою є завантаженість траси і швидкий знос покриття.

Траса 2А — червона. Довжина — 760 метрів, перепад висот — 213 метрів .

2A-62A-52A-42A-32A-22A-1

фото: Владислав Матковський

Спуски «5»

А от куди і справді варто відправитися початківцям лижникам, так це на спуски 5А і 5В. Основною перевагою цих маршрутів є їхня довжина і положистість. З проблем можна виділити вузьку частину в середині, на якій часто збирається багато людей.

Цікавою для досвідчених лижників трасою є 5Н. Складна структура з трьох відрізків з великими перепадами і трамплінами, а також крутизна схилів, робить спуск відповідним для профі.

Ще три спуску стануть хорошим вибором для лижників з досвідом (всі вони позначені чорним кольором). Перший, 5G, може здатися оманливим через пологами спочатку. Але до середини і в кінці спуск стає набагато крутіше і складніше. Траса 5F є короткою, але широкою. Тут багато поворотів, а швидкість постійно зростає. І, нарешті, спуск 5Е, вважається одним з найскладніших. З самого початку він вражає навіть професіоналів, що вже говорити про новачків.

Траса 5B — синя. Довжина траси — 1446 метрів, перепад висот — 131 метр.

5B-45B-35B-25B-1

фото: Владислав Матковський

Червоні траси «12»

Спуски 12А і 12D позначені червоним, так що недосвідченим лижникам краще сюди не підніматися. Однак ці маршрути починаються з найвищої точки курорту, так що можна піднятися сюди просто помилуватися на вигляд. Траси заслужено популярні через свою довжини та якості покриття.

Траса 12С призначена для професіоналів, так як на всьому своєму протязі не дає розслабитися і втратити пильність. І все ж в кінці спуску знаходиться широкий викочування, на якому вже можна заспокоїтися.

Траса 12A — червона. Довжина — 1456 метрів, перепад висот — 218 метрів .

12A-712A-512A-312A-2

фото: Владислав Матковський

«8» і «15» — короткі і круті спуски

Траси 8В, 8С, 15В і 15С є недовгими, але цілком крутими і швидкісними. Тут можна вдосконалити своєму вміння їзди на лижах, так як траси поєднують в собі і круті, і пологі ділянки.

Траса 15A — червона. Довжина — 1 208 метрів, перепад висот — 257 метрів .

15A-515A-415A-2

фото: Владислав Матковський

Підйомники і спуски «16»

Спуски 16А і 16В ставляться до «середньої складності», їх вважають одними з найбільш збалансованих тут. А ось траси 16С і 16D — «чорні», тут катаються професіонали.

Траса 16B — червона. Довжина — 839 метрів, перепад висот — 218 метрів

16B-416B-316B-216B-1

фото: Владислав Матковський

Інші підйомники і спуски — особливості

Підйомник 22 є найкоротшим на курорті. Він піднімає лижників до трас 22А і 22В (які також є найкоротшими спусками). Крутизна цих маршрутів наближає їх складність до високої, хоча організатори курорту класифікують їх як «червоні».

А ось найдовшим є підйомник 14 — спуск довжиною 2.3 км. Місцева траса, на відміну від 22-х, підходить і для новачків. Вона відрізняється довгою і шириною. Також тут дуже просто розраховувати свою швидкість. Єдиною проблемою траси є початок — вузьке і круте (його можна подолати і пішки, але в останні роки тут облаштували об’їзд-серпантин для новачків).

Ще для любителів високогірних видів варто звернути увагу на підйомник 12. Він може доставити вас на вершину курорту Буковель — гору Довга (1 372 метри). Якщо замерзли, тут є де зігрітися.

12 подъемник Буковеля панорама

Траса 7А по праву вважається «дитячої», тобто найпростішою. Тут вчаться ті, хто взагалі ніколи в житті не катався на лижах. Головним недоліком цієї траси (і підйомника до неї) є людність. Тут збирається дуже багато новачків, які не знають основ користування спорядженням і скіпаса.

А спуск 8А не підходить для звичайних лижників. Тут побудований великий комплекс, обладнаний маршрутом з різними трамплінами. Саме тут фрістайлери і екстремали на лижах і сноубордах відточують свою майстерність трюків. Поспостерігати за вправами спортсменів можна з тутешнього підйомника, який проходить якраз над трасою.

Якщо ви прихильник вечірніх катань для вас працюють траси 1А, 7А і 2А (до 19:30).